Ognioodporna odzież chroni pracowników

tkanina ognioodporna

tkanina ognioodporna

Każdy mały chłopiec marzył kiedyś o tym, że w przyszłości zostanie superbohaterem, albo przynajmniej wybierze zawód wymagający odwagi. Wśród nich był oczywiście policjant lub strażak. W istocie, już dzieci wiedzą, że profesje te wymagają twardego charakteru i pewnych bohaterskich cech. Na przykład strażacy są narażeni na niebezpieczeństwa typowo fizyczne – mają do czynienia z pożarami. Ogień to żywioł, który często przyczynia się do urazów takich jak poparzenia. Dlatego w tym zawodzie należy zachować wszelkie środki ostrożności. Jednym z nich są odpowiednie ubrania. Roboczą odzież strażacką pokrywa tkanina ognioodporna. Oznacza to, że w przypadku zetknięcia się z płomieniami lub bliskiego kontaktu z nimi, ubranie nie zapali się tak szybko jak chociażby zwykła bawełniana koszula.
Również w innych zawodach, w których pracuje się w środowisku wytwarzającym ciepło, używane są ubrania na podobnej zasadzie. Przykładem są pracownicy fabryki elementów wypalanych w piecu lub osoby zajmujące się kowalstwem. Tam także stykają się z wysoką temperaturą otoczenia i pracują w sąsiedztwie ognia. W ich odzieży ochronnej stosowana jest podobna tkanina ogniotrwała. Nie może być ona łatwopalna, bo naraziłoby to zdrowie pracowników. Tkaniny te sprawdzają się także w innych środowiskach. Tego rodzaju materiały ognioodporne mają za zadanie chronić przed wysoką temperaturą i są trudno zapalne. Dodatkowo mają właściwości wodoodporne i nie przepuszczają tyle powietrza, co tradycyjnie wykonane kurtki, czy spodnie.

Reklama: http://ceramic.com.pl

kostka brukowa
Dom i ogród Ogród

Piękny ogród z wybrukowanymi alejkami

Chyba każdy z nas marzy o pięknym ogrodzie, w którym mógłby zażywać odpoczynku i relaksować się kiedy tylko na to będzie mieć ochotę. O takim ogrodzie, który prócz pięknych skalniaków wyłożony jest granitową kostką brukową, z alejkami, klombami i innymi składowymi które cieszą oko.

Read More
okna drutex Kraków
Dom i ogród

Dobre okna połową sukcesu bezpiecznego domu

Posiadanie własnego mieszkania w dzisiejszych czasach, to ogromny skarb. Dlaczego? Pytanie to może mieć wiele odpowiedzi.

Read More
kokon-niemowlecy-senna-sowka
Dom i ogród Dzieci

Kokon dla niemowlaka czy różek?

Po urodzeniu maluszka, każdy zastanawia się, jakie są potrzebne niezbędne gadżety do opieki nad nim. Kokon dla niemowlaka jest jednym z takich rzeczy, które mogą nam się bardzo przydać w pierwszych miesiącach życia. Rożek dla niemowlaka jest także świetnym pomysłem, z uwagi na to, że możemy w nim nosić maleńkiego człowieka.

Read More