Oświetlenie LED coraz częściej stosowane

moduł led

Technika cały czas idzie do przodu. To ona sprawia, że się rozwijamy, a projektowane i produkowane przez nas sprzęty mają coraz większe możliwości. Postęp następuje praktycznie w każdej dziedzinie życia i wręcz w ostatnich latach przyspiesza on coraz bardziej.

Dotyczy on zarówno pojawiania się nowych, nieznanych dotąd urządzeń i technologii, a także przeprojektowywania, unowocześniania i usprawniania tego, co już dobrze znane, po to, by działało coraz lepiej, wydajniej i dłużej. Przykładem takiego postępu jest chociażby oświetlenie. Poprzednim pokoleniom kojarzy się ono zazwyczaj ze standardowymi, żarzącymi się żarówkami, a ich poprzednikom ze świecami czy lampami naftowymi.

W obecnym pokoleniu króluje już jednak oświetlenie ledowe i to ono najczęściej wybierane jest do oświetlania domu i wszelkich innych kwestii, gdzie potrzebne jest sprawdzone i pewne źródło światła. Głównym plusem LED jest bowiem to, że potrzebuje ono o wiele mniej energii w porównaniu do standardowych żarówek, by dawać światło o tej samej mocy świetlnej liczonej w lumenach.

Technologia LED jest też o wiele bardziej wytrzymała. O ile standardowe żarówki lubią się szybko przepalać i nagle strzelać w momencie włączania, te opisywane mają bardzo długą wytrzymałość, liczoną wręcz w dziesiątkach tysięcy godzin, do tego są bardzo odporne na wiele powtarzających się cykli włączania i wyłączania.

Oczywiście, oświetlenie LED to nie tylko żarówki, które możemy zamontować sobie w żyrandolu, a na przykład także specjalne moduły LED, które mogą posłużyć do oświetlania roślin podczas ich wzrostu i wielu różnych zastosowań.

nagrobki kraków
Inne

Nagrobki w Krakowie – tanie czy drogie w stolicy małopolski

Wybór odpowiedniej płyty nagrobnej to dla wielu trudna sztuka. Zastanawiają się oni nad wyborem odpowiedniego materiału, a jednocześnie nie chcą wydawać zbyt dużo pieniędzy, bo większość osób liczy się z przysłowiowym każdym groszem. Warto jednak wiedzieć, że jest możliwe zrealizowanie projektu, jakim jest wykonanie porządnej płyty nagrobnej, nawet wtedy, gdy nie dysponuje się dużymi pieniędzmi.

Read More
Elektronika

Najważniejsze wydarzenia 29. kolejki niemieckiej Bundesligi

Najważniejsze wydarzenia 29. kolejki niemieckiej Bundesligi 29. kolejka niemieckiej Bundesligi przyniosła wiele emocji i interesujących wydarzeń na boiskach. Zapraszam do zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi ostatnich meczów oraz kluczowych momentów, które miały miejsce w najnowszej serii spotkań. Zwycięstwo Bayernu Monachium Bundesliga zdominowana została przez Bayern Monachium, który pokonał RB Lipsk 3:0. Dzięki tej wygranej […]

Read More
Elektronika

Kontrowersyjny odcinek programu „Sanatorium Miłości”

Kontrowersyjny odcinek programu „Sanatorium Miłości” W ostatnich tygodniach popularny program telewizyjny „Sanatorium Miłości” wzbudził wiele emocji ze względu na kontrowersyjny segment, który skrytykowano za brak szacunku i godności wobec uczestników. W ramach tego elementu programu, seniorzy wyrażają swoje zainteresowanie sobą poprzez korzystanie z serduszek, co wielu widzów uważa za upokarzające i porównuje do targowiska mięsnego. […]

Read More