Jak osusza się budynek?

osuszanie budynków

osuszanie budynkówZawilgocenie jest problemem w wielu domach. Zdarza się z różnych przyczyn. Czasami izolacja przed zimnem jest zbyt szczelna, przez co wentylacja nie nadąża z wyciąganiem wody powstałej w kuchni przy gotowaniu lub w łazience, gdy ktoś bierze prysznic lub kąpiel.

Czasami osuszanie budynków okazuje się potrzebne, ponieważ dom jest stary i jego wyeksploatowane fundamenty nie są wystarczająco dobrze chronione przez wilgocią wód gruntowych. Dość często wina leży po stronie braku podpiwniczenia budynku lub nawet małych uszkodzeń w instalacji wodociągowej.

Jak wygląda osuszanie ściany? Służą do tego między innymi specjalne tynki renowacyjne. Nakłada się je w miejscach, które są zawilgocone. Najpierw jednak należy bardzo dokładnie ustalić przyczyny i usunąć je, na przykład wykonać osuszanie fundamentów – w przeciwnym razie samo usunięcie skutków nie wystarczy na długo. Taki tyn nakłada się jedną lub dwoma grubymi warstwami. Jego struktura pozwala na to, by nagromadzona wilgoć odparowała ze ścian i w efekcie ściany pozostają suche.

Osuszanie budynków to czynność, którą trzeba przeprowadzić przy zawilgoceniu, ponieważ przebywanie w takich pomieszczeniach może być bardzo niezdrowe dla układy oddechowego lub stawów. Także wygląd zawilgoconych ścian daleko odbiega od wyglądu przyjemnego, zadbanego wnętrza – a przecież każdemu zależy na tym, by dobrze czuć się we własnym domu.

Niekiedy koniecznym okazuje się tez osuszanie fundamentów, zwłaszcza gdy winę stanowią wody gruntowe lub budynek jest stary.

roboty ziemne
Dom i ogród

Jak wybrać odpowiednią firmę do rozbiórki budynku?

Planujesz rozbiórkę domu, budynku gospodarczego, stodoły, budynku usługowego lub innego obiektu? W takiej sytuacji na pewno staniesz przed dylematem z usług jakiej firmy skorzystać, aby wyburzanie przebiegło szybko i bezproblemowo. Poniżej podpowiadamy na co w szczególności powinieneś zwrócić uwagę przy planowaniu rozbiórki oraz przy wyborze ekipy do przeprowadzenia prac.

Read More
kostka brukowa
Dom i ogród Ogród

Piękny ogród z wybrukowanymi alejkami

Chyba każdy z nas marzy o pięknym ogrodzie, w którym mógłby zażywać odpoczynku i relaksować się kiedy tylko na to będzie mieć ochotę. O takim ogrodzie, który prócz pięknych skalniaków wyłożony jest granitową kostką brukową, z alejkami, klombami i innymi składowymi które cieszą oko.

Read More
okna drutex Kraków
Dom i ogród

Dobre okna połową sukcesu bezpiecznego domu

Posiadanie własnego mieszkania w dzisiejszych czasach, to ogromny skarb. Dlaczego? Pytanie to może mieć wiele odpowiedzi.

Read More