Roślinożercy i ich potrzeby

warzywa

warzywaWiększość z nas to mięsożercy. Wiele osób nie potrafi wyobrazić sobie obiadu, który nie składałby się z kawałka mięsa. Chętnie wrzucamy na patelnie właśnie ten rodzaj produktu. O ile jest to produkt chudy, i nie codziennie jest to golonka czy czerwone mięso, możemy bez obaw się nim zajadać. Szczególnie popularny jest drób – najwięcej go spożywamy i przetwarzamy. Ponoć to najzdrowszy rodzaj mięsa, jaki możemy spożywać. Rzesza osób natomiast deklaruje się jako zagorzali wegetarianie.

Dieta bezmięsna jest zdrowa – pod warunkiem, że posiłki są odpowiednio zbilansowane i zawierają dużą ilość białka. Ludzie niejedzący mięsa są mniej narażeni na awitaminozę, gdyż spożywają dużo warzyw i owoców. Problem pojawia się jednak kiedy ilość białka nie jest wystarczająca, by zaspokoić potrzeby organizmu. Powoduje to niedobór żelaza, witaminy B12 oraz kwasu foliowego. Spożywając dużo produktów sojowych można zminimalizować niedostatki wynikające z braku mięsa w jadłospisie.

Plusami takiego sposobu odżywiana jest również niski cholesterol i obniżone ciśnienie tętnicze krwi. Takie osoby nie narażają się również na działanie toksyn, które mogą znajdować się w produktach pochodzenia zwierzęcego. Nie ma jednak reguły, która mówiłaby, że wegetarianie nie mają problemu z nadwagą. Kluczem jest odpowiednia dieta. Ta, której głównymi składnikami są warzywa i nabiał faktycznie pomoże utrzymać smukłą sylwetkę. Jednak wartość energetyczna takich posiłków może być za niska, by zaspokoić głód.

Dlatego często wegetarianie jedzą pieczywo, makarony i inne produkty, które zawierają dużą ilość węglowodanów, co powoduje przybieranie na wadze. Najlepszym dietetykiem jest jednak organizm. Gdyby nasz umysł nie był tak wystawiony na pokusy kulinarne płynące z reklam, podpowiadałby nam, co jest dla nas najlepsze i mielibyśmy apetyt właśnie na ten konkretny produkt. Nie należy również cały dzień rozmyślać o poszczególnych posiłkach – powinniśmy po prostu nabyć pewnych nawyków, które pozwoliłyby nam poczuć się dobrze i czerpać radość z jedzenia.

Dla Fanów warzyw polecamy growshop – w sklepie flora-fauna.pl

kostka brukowa
Dom i ogród Ogród

Piękny ogród z wybrukowanymi alejkami

Chyba każdy z nas marzy o pięknym ogrodzie, w którym mógłby zażywać odpoczynku i relaksować się kiedy tylko na to będzie mieć ochotę. O takim ogrodzie, który prócz pięknych skalniaków wyłożony jest granitową kostką brukową, z alejkami, klombami i innymi składowymi które cieszą oko.

Read More
okna drutex Kraków
Dom i ogród

Dobre okna połową sukcesu bezpiecznego domu

Posiadanie własnego mieszkania w dzisiejszych czasach, to ogromny skarb. Dlaczego? Pytanie to może mieć wiele odpowiedzi.

Read More
kokon-niemowlecy-senna-sowka
Dom i ogród Dzieci

Kokon dla niemowlaka czy różek?

Po urodzeniu maluszka, każdy zastanawia się, jakie są potrzebne niezbędne gadżety do opieki nad nim. Kokon dla niemowlaka jest jednym z takich rzeczy, które mogą nam się bardzo przydać w pierwszych miesiącach życia. Rożek dla niemowlaka jest także świetnym pomysłem, z uwagi na to, że możemy w nim nosić maleńkiego człowieka.

Read More