Diament w koronie mieszkania

W aranżacji każdego wnętrza jest parę etapów. Gdy już oczywiście mamy mieszkanie, które będziemy urządzać jest nam potrzebny projekt tego jak to będzie. Możemy wynająć dekoratora wnętrza, architekta, możemy zrobić to sami- kwestia budżetu i kreatywności. Koniec końców każdy będzie musiał zrobić to samo- wybrać motyw, w jakim zostanie urządzone mieszkanie i znaleźć sposób na przeniesienie tego motywu na płaszczyznę mieszkania. Najważniejsze są meble, kolory (lub motywy) ścian oraz ewentualne dodatki typu obrazy, rzeźby czy kwiaty. To jest nasza korona, trzon całości, ale żeby korona błyszczała tak jak trzeba potrzebny jest ostatni szczegół, który będzie podkreślał całą resztę. W tym przypadku chodzi o oświetlenie, umiejętnie rozplanowane podkreśla piękno tego co już zrobiliśmy. Najlepszym pomysłem w tym momencie będzie oświetlenie LED, które znajdziemy w różnych kolorach, różnej intensywności światła, a na dodatek zazwyczaj „ciągnące” dużo mniej prądu niż zwykłe żarówki. Niestety sama żarówka to za mało, bo co możemy zrobić jeśli chcemy w ładny sposób podświetlić nasz ulubiony regał lub półkę na książki? Prosta odpowiedź- profile LED’owe! Czym są profile LED’owe? Różnego rodzaju aranżacje do których możemy przyczepić nasze oświetlenie LED.
Jest wiele rodzai profili, ale my osobiście polecamy profile aluminiowe LED. Cena atrakcyjna, nowoczesny wygląd, a gdybyśmy po jakimś czasie stwierdzili, że to już nam nie odpowiada i chcemy czegoś innego to nie ma problemu- nie musimy dorzucać tego do rupieci w piwnicy lub na strychu- oddajemy po prostu na złomowisko (gdzie jeszcze nam za to zapłacą!).

warzywa
Dom i ogród Kuchnia

Roślinożercy i ich potrzeby

Większość z nas to mięsożercy. Wiele osób nie potrafi wyobrazić sobie obiadu, który nie składałby się z kawałka mięsa. Chętnie wrzucamy na patelnie właśnie ten rodzaj produktu. O ile jest to produkt chudy, i nie codziennie jest to golonka czy czerwone mięso, możemy bez obaw się nim zajadać. Szczególnie popularny jest drób – najwięcej go […]

Read More
cukier
Dom i ogród Kuchnia

Naturalny, dobry cukier

Największym nałogiem dzisiejszego świata, oprócz powszechnie znanych używek, jest cukier. Batoniki, słodkie napoje, różnego rodzaju desery i przekąski są dla niektórych osób nieodłącznym składnikiem codziennej diety. To szybki zastrzyk energii, który działa od razu po spożyciu i stanowi rodzaj paliwa, którym usiłujemy zmusić swój organizm do pracy. Niestety cukier pochodzący z tego typu produktów jest […]

Read More
Dom i ogród

Podwyżki artykułów budowlanych

Od stycznia tego roku poszły w górę ceny artykułów z różnych branż. O średnio 10 % podrożały artykuły spożywcze, przede wszystkim czekolady i produkty czekolado podobne. Wkrótce mają jeszcze podrożeć kosmetyki. Poszybowały w górę również artykuły budowlane.

Read More