Nasze serce, naszym silnikiem

sprzęt medyczny

Pomimo, iż żyjemy w dobie zaawansowanych technologii, życie wcale nas nie rozpieszcza. Wymagania stawiane przez współczesną cywilizację z dnia na dzień podnoszą poprzeczkę. serceMy sami żyjąc w nieustannym pospiechu narażeni jesteśmy na wiele czynników stresogennych. Natłok obowiązków domowych, egzaminy, przemęczenie, praca pod presja czasu czy powszechne bezrobocie wpływają negatywnie na nasze samopoczucie, co może być zapłonem wielu przewlekłych chorób. To właśnie stres jest zaliczany do grupy chorób cywilizacyjnych.

Jak w każdym samochodzie najważniejszą rolę spełnia silnik, tak i w organizmie ludzkim jest organ odpowiedzialny za życie oraz funkcjonowanie. To właśnie serce warunkuje istotę właściwego życia ludzkiego. Podobnie jak od wieków trwa spór o to co było pierwsze- czy kura czy jajko – tak naukowcy zastanawiają się czy to zła kondycja narządów wpływa na złą pracę serca, czy raczej zła praca serca decyduje o działaniu innych narządów. Z pewnością prawda leży gdzieś po środku. Jednakże z pewnością stres, który wpisany jest na stałe w nasze życie decyduje o pracy nie tylko serca. Negatywnie wpływa również na układ krążenia, układ pokarmowy, nerwowy czy także układ ruchu. Jesteśmy nie wyspani, stale zmęczeni, a zdrowe odżywianie pozostawia wiele do życzenia. Mało tego. We współczesnym świecie zauważalne jest niwelowanie objawów stresu poprzez spożywanie różnego rodzaju substancji odurzających, które działają wręcz odwrotnie. Być może na chwilę pomagają zapomnieć o szarej rzeczywistości, jednak problem jak bumerang – zawsze wraca. A dodatkowo generowana jest kwestia nadużycia owych substancji.

Stresory oddziaływują na przyspieszone bicie serca oraz podwyższone ciśnienie tętnicze. Długotrwały stres powoduje, iż organizm znajduje się w stanie przeciążenia. Żaden pojazd na tak wysokich obrotach długo nie pojedzie, po raz kolejny podobieństwo do pojazdów mechanicznych jest dostrzegalne również w organizmie ludzkim. Dlatego należy mieć odpowiedni dystans do świata, który nas otacza. Znać barierę oraz własne granice. Nie należy żyć tylko i wyłącznie pracą i obowiązkami. Troska o zdrowie, zbilansowaną dietę oraz aktywność fizyczną zapewni nam długie życie. Nie zapominajmy również o profilaktycznych  badaniach okresowych, badaniach aparatem USG,  czy takich pomiarach ciśnienia jak holter. W końcu życie jest tylko jedno, a zdrowie – bezcenne.

 

catering dietetyczny
Dieta Zdrowie i uroda

Gotowanie i catering dietetyczny

Ostatnio moda na gotowe dietetyczne zestawy dań święci triumfy. Wszyscy pragną być zdrowi, sprawni oraz piękni. Aby to osiągnąć, a potem utrzymywać ten stan przez długi czas, należy przestrzegać zbilansowanej, urozmaiconej i dopasowanej do naszych indywidualnych potrzeb diety. Catering dietetyczny może okazać się świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy nie mają czasu na samodzielne komponowanie i […]

Read More
herbata konopna
Dieta Zdrowie i uroda

Herbaciane konopie

Herbata konopna to ostatnia nowość na polskim rynku. Budzi ona wątpliwości wśród klientów, którzy najczęściej zadają pytanie – czy to herbata z tych konopi? Otóż nie, herbata konopna CBD to herbata z konopi pochodzących z legalnych upraw i nie zawiera na w swoim składzie substancji psychoaktywnych.

Read More
Ubrania Zdrowie i uroda

Zakupy ze stylistką

Każda kobieta chciałaby podążać za trendami panującymi w modzie, jednak nie jest to łatwe zadanie, ponieważ co sezon pojawiają się nowe fasony odzieży i modne zestawienia kolorystyczne.

Read More