Relaks w wersji hard

czas na relaks

W życiu każdego człowieka ważna jest pasja i hobby. Wyznaczają one tryb życia i potrafią być fantastyczną odskocznią od codzienności i jej problemów. Ucieczka do swojego świata jest niezbędna by poczuć się dobrze, by wyznaczyć sobie część przestrzeni, która należy tylko do nas, bo my jesteśmy jej władcami. Według psychologów i pedagogów,  odnalezienie własnych zainteresowań i pasji, jest szczególnie ważne w czasie dojrzewania. To szczególny czas, w którym młody człowiek kształtuje swój charakter i osobowość.

                Najczęściej wybieranymi obszarami zainteresowań są muzyka i sport. Jedni po prostu zażarcie kibicują, inni sami uczestniczą w takich aktywnościach – zapisują się do klubów sportowych, lub tworzą własne zespoły muzyczne. Niejednokrotnie pasja, która narodziła się w latach młodzieńczych kontynuowana jest przez długie lata. Doskonałym tego przykładem są rozmaite związki – na przykład zawiązek Słowian, czy Wikingów. Są to bardzo specyficzne organizacje, które skupiają się wokół ściśle określonych zasad. Czasem jest to fascynacja życiem Prasłowian, Wikingów, Rycerzy, czy innych dawnych społeczności. Oczywiście są to związki, które unikają wszelkich skrajnych ideologii i są neutralne politycznie.

                Ich aktywność wiąże się na przykład ze specjalnymi grami RPG i wyjazdami. Na przykład spotkania w Nowej Słupi w świętokrzyskim, gdzie odbywa się coroczny festiwal – Dymarki. Miłośnicy dawnych kultur spotykają się w tej niewielkiej wiosce, budują własne osady i żyją zgodnie z ówczesnymi zasadami. Bardzo często wykorzystują dawne systemy deskowania, polowania i wytwarzania rozmaitych dóbr. Wytwarzają na przykład gliniane garnki i miski, odtwarzają kuźnie i wszelkie rzemiosła już dziś zapomniane.

                Taka odskocznia od dnia codziennego niektórym wydaje się być co najmniej dziwna – bo jak wypocząć w warunkach, które zupełnie nie sprzyjają komfortowi. A jednak! Są ludzie, którzy znajdują przyjemność w zmianie ubioru na starodawną lnianą tunikę, sen w szałasie i polowanie na dzikie zwierzęta – survival w wersji słowiańskiej!

szkła powiększające
Hobby

Hobbysta, marynista

Ciekawe?Czy dekoracje żeglarskie mają wzięcie i są przedmiotami często kupowanymi. Prowadząc sklep marynistyczny, czy można wyjść na swoje? Ilu w naszym kraju jest pasjonatów, którzy temat marynistyczny oglądają z perspektywy szkła powiększającego? Dekoracje żeglarskie to nie tylko gadżety, którymi zapalony marynista udekoruje sobie dom. To także przeróżne potrzebne rzeczy i przedmioty do

Read More
serwis zegarków
Hobby

Od codzienności do luksusu – Przewodnik po świecie zegarków

Zegarki są nie tylko narzędziem do mierzenia czasu, ale także wyrazem stylu i klasy. Od zwykłych zegarków codziennych po luksusowe marki, zegarki są istotną częścią naszej kultury i codziennego życia.

Read More
Hobby

Dlaczego jakość anteny FPV jest kluczowa dla jakości transmisji obrazu?

Jeśli interesujesz się dronami i widokiem z lotu ptaka, na pewno słyszałeś o technologii FPV (First Person View). Ta zaawansowana technologia umożliwia pilotom dronów oglądanie obrazu w czasie rzeczywistym z kamery zamontowanej na dronie. Jednakże, jakość transmisji obrazu w systemie FPV zależy w dużej mierze od jakości anteny FPV. W tym artykule dowiesz się, dlaczego […]

Read More