Tynki i wylewki maszynowe, nowe technologie budowy

Decydując się na budowę domu lub samodzielne wykończenie mieszkania w stanie surowym prędzej czy później stanie przed nami zadanie wykonania tynków na ścianach i wylewek na podłodze naszego wymarzonego lokum.

Praca ta wymaga dużej wiedzy i równie wielkich umiejętności. Dawniej tynkowanie wszystkich pomieszczeń wiązało się najczęściej z koniecznością ręcznego wykonywania tynków.
Obecnie rozwiązaniem są błyskawicznie nakładane tynki maszynowe (zob.http://www.litbud.pl/tynki_maszynowe.html). Różnią się one od ręcznych przede wszystkim sposobem nakładania na ścianę. Tynki maszynowe nakłada się na uprzednio przygotowaną powierzchnię za pomocą specjalnego agregatu. Jest to o wiele szybsza i wydajniejsza metoda, można w ten sposób pokryć nawet ponad 100 metrów kwadratowych dziennie, jest więc niezwykle ekonomiczna jeśli trzeba pokryć tynkiem duże powierzchnie.pexels-photo-large-11
Podobnie jak tynki, także wylewki na podłodze wykonywano dotychczas żmudną i pracochłonną metodą ręczną, Obecnie wiele firm oferuje nową metodę wykonywania tej pracy, jaką są wylewki maszynowe.
Podobnie jak tynki maszynowe, także wylewki maszynowe wymagają użycia specjalnego agregatu, urządzenia nazywanego mixokretem maszynowym. Do tej wyspecjalizowanej maszyny, w odpowiednich, odmierzonych proporcjach są podawane piasek, cement i woda. Składniki te są następnie mieszane i wężem podawane bezpośrednio na powierzchnię na której mają być wykonane wylewki maszynowe.
Te dwie nowoczesne metody skutecznie przyspieszą pracę na d naszym domem czy mieszkaniem. Tradycyjne metody powoli odchodzą do lamusa, a coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań, które sprawią że tynki maszynowe i wylewki maszynowe będą zrobione szybko i profesjonalnie, bez zbędnych poprawek, które wydłużając zarówno czas i zwiększają koszty budowy, czego z pewnością chcemy uniknąć.

zastosowanie miedzi we wnętrzach domowych
Wyposażenie

Zaproś miedź do swojego domu, nie pożałujesz

Słowem wstępu, miedź jest pierwiastkiem chemicznym z grupy metali. Jest to miękki metal szlachetny, o bardzo dobrym przewodnictwie elektrycznym i cieplnym. Miedź razem ze srebrem i złotem ma wiele wspólnych właściwości. Z miedzi wykonuje się wiele rzeczy, które mogą fantastycznie odmienić aranżację Twojego domu. Przykład? Klamki, uchwyty do szafek, baterie miedziane czy już coś większego […]

Read More
projektowanie wnetrz domu
Wyposażenie

Architektura wnętrz – dowiedz się więcej

Na wstępie warto zastanowić się nad pytaniem, czym tak dokładnie jest architektura? Architekturą nazywa się ogół wszystkich obiektów zbudowanych przez człowieka. Przed architekturą stoi jedno zasadnicze zadanie. Jej celem jest zaspokojenie potrzeb osobistych ludzi, czyli potrzeb materialnych i duchowych oraz potrzeb społecznych. Architektura wnętrz natomiast określa i kształtuje przestrzeń w budynkach – nie tylko tą […]

Read More
obraz na szkle
Dom i ogród Wyposażenie

Oryginalne ozdoby do wnętrz

Znalezienie odpowiedniego prezentu niemalże w każdym przypadku okazuje się zadaniem sporo trudniejszym, niż sobie to wyobrażamy. Dobrze dobrany upominek to taki, który przypadnie do gustu danej osobie, nie będzie powtarzalny i banalny, ale przede wszystkim doskonale pokaże nasze uczucia w stosunku do obdarowanego czy obdarowanej.

Read More