Tynki i wylewki maszynowe, nowe technologie budowy

Decydując się na budowę domu lub samodzielne wykończenie mieszkania w stanie surowym prędzej czy później stanie przed nami zadanie wykonania tynków na ścianach i wylewek na podłodze naszego wymarzonego lokum.

Praca ta wymaga dużej wiedzy i równie wielkich umiejętności. Dawniej tynkowanie wszystkich pomieszczeń wiązało się najczęściej z koniecznością ręcznego wykonywania tynków.
Obecnie rozwiązaniem są błyskawicznie nakładane tynki maszynowe (zob.http://www.litbud.pl/tynki_maszynowe.html). Różnią się one od ręcznych przede wszystkim sposobem nakładania na ścianę. Tynki maszynowe nakłada się na uprzednio przygotowaną powierzchnię za pomocą specjalnego agregatu. Jest to o wiele szybsza i wydajniejsza metoda, można w ten sposób pokryć nawet ponad 100 metrów kwadratowych dziennie, jest więc niezwykle ekonomiczna jeśli trzeba pokryć tynkiem duże powierzchnie.pexels-photo-large-11
Podobnie jak tynki, także wylewki na podłodze wykonywano dotychczas żmudną i pracochłonną metodą ręczną, Obecnie wiele firm oferuje nową metodę wykonywania tej pracy, jaką są wylewki maszynowe.
Podobnie jak tynki maszynowe, także wylewki maszynowe wymagają użycia specjalnego agregatu, urządzenia nazywanego mixokretem maszynowym. Do tej wyspecjalizowanej maszyny, w odpowiednich, odmierzonych proporcjach są podawane piasek, cement i woda. Składniki te są następnie mieszane i wężem podawane bezpośrednio na powierzchnię na której mają być wykonane wylewki maszynowe.
Te dwie nowoczesne metody skutecznie przyspieszą pracę na d naszym domem czy mieszkaniem. Tradycyjne metody powoli odchodzą do lamusa, a coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań, które sprawią że tynki maszynowe i wylewki maszynowe będą zrobione szybko i profesjonalnie, bez zbędnych poprawek, które wydłużając zarówno czas i zwiększają koszty budowy, czego z pewnością chcemy uniknąć.

tynki cementowo-wapienne Kraków
Dom i ogród Wyposażenie

Czym różnią się poszczególne tynki?

Użyteczność tynków jest z całą pewnością nie do przecenienia. Jaka jednak jest charakterystyka poszczególnych ich rodzajów? Które mają dzisiaj największą popularność, a z których powoli już się rezygnuje?

Read More
profile do taśm led
Dom i ogród Wyposażenie

Wszystko o profilach LED

Na pewno interesuje nas ogólny wygląd naszego domu. Chcemy, by był on jak najpiękniejszy i jednocześnie na tyle funkcjonalny, aby przyjemnie nam się w nim żyło. Chcąc to wszystko osiągnąć, sami musimy jak najlepiej go wyposażyć, dbając przy okazji o wygląd poszczególnych pomieszczeń domowych. By je uzupełnić czymś ciekawym, możemy wybrać dla domu różnorodne profile […]

Read More
obraz na szkle
Dom i ogród Wyposażenie

Oryginalne ozdoby do wnętrz

Znalezienie odpowiedniego prezentu niemalże w każdym przypadku okazuje się zadaniem sporo trudniejszym, niż sobie to wyobrażamy. Dobrze dobrany upominek to taki, który przypadnie do gustu danej osobie, nie będzie powtarzalny i banalny, ale przede wszystkim doskonale pokaże nasze uczucia w stosunku do obdarowanego czy obdarowanej.

Read More