Dbałość o zęby a leczenie kanałowe

leczenie kanałowe

leczenie kanałoweNie ma co się oszukiwać: leczenie kanałowe nie jest jakąś szczególną przyjemnością, której się mocno łaknie. Zwykle takie leczenie oznacza też więcej, aniżeli jedną wizytę u stomatologa. Leczenie kanałowe jest ponadto kosztowe (nawet, gdy mówimy o państwowej służbie zdrowia).

Nie ma już tej w miarę komfortowej sytuacji, że – po przełamaniu strachu – udając się do dentysty, po 30 minutach wychodzimy od niego z wyleczonym stuprocentowo zębem. Tutaj cały zabieg przeciąga się w czasie. Ryzyko bólu w tego typu leczeniu też jest większe. Nie mówiąc już o tym, że taki ząb, który kwalifikuje się na leczenie kanałowe czy też na leczenie pod mikroskopem, może nas zaskoczyć niemiłosiernym bólem w środku nocy, zanim jeszcze pójdziemy w ogóle do dentysty. Być może dopiero w wyniku takiego przeżycia dowiemy się, że w ogóle mamy tego typu problem z którymś zębem.

Dlatego właśnie należy takiej sytuacji – w miarę możliwości – przeciwdziałać już zawczasu. Aby uniknąć długotrwałego leczenia i ewentualności bólu warto – najlepiej jak się tylko potrafi – dbać o swoje zęby. Dobra pasta i konkretny płyn przeznaczony do płukania jamy ustnej będą jak znalazł. Ważne, by stosować pastę i płyn regularnie.

Aczkolwiek poza dbałością o zęby jest jeszcze inny bardzo ważny aspekt – w kontekście minimalizowania ryzyka konieczności leczenia kanałowego. Wskazane są bowiem regularne kontrole u stomatologa. Wówczas, jeśli dentysta znajdzie ubytek, prawdopodobnie nie będzie on bardzo duży i – przykładowo – leczenie pod mikroskopem (opisane również na stronie impla.com.pl/leczenie-kanalowe-pod-mikroskopem) stanie się niepotrzebne.

salon kosmetyczny w Krakowie
Kosmetologia Medycyna

Jak przebiega botoks w krakowskiej klinice medycyny estetycznej?

Wygląd twojej skóry tak bardzo przestał ci już odpowiadać, że postanowiłaś wziąć sprawy w swoje ręce i zainwestować w profesjonalne zabiegi, które pomogłyby ci go skutecznie odmienić? Masz zamiar wybrać się na botox, ale zanim to w ogóle zrobisz, chcesz odkryć jego różnorodne zastosowania?

Read More
catering dietetyczny
Dieta Zdrowie i uroda

Gotowanie i catering dietetyczny

Ostatnio moda na gotowe dietetyczne zestawy dań święci triumfy. Wszyscy pragną być zdrowi, sprawni oraz piękni. Aby to osiągnąć, a potem utrzymywać ten stan przez długi czas, należy przestrzegać zbilansowanej, urozmaiconej i dopasowanej do naszych indywidualnych potrzeb diety. Catering dietetyczny może okazać się świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy nie mają czasu na samodzielne komponowanie i […]

Read More
herbata konopna
Dieta Zdrowie i uroda

Herbaciane konopie

Herbata konopna to ostatnia nowość na polskim rynku. Budzi ona wątpliwości wśród klientów, którzy najczęściej zadają pytanie – czy to herbata z tych konopi? Otóż nie, herbata konopna CBD to herbata z konopi pochodzących z legalnych upraw i nie zawiera na w swoim składzie substancji psychoaktywnych.

Read More