System Litebox w nowoczesnym budownictwie

Budownictwo w życiu człowieka było obecne od najdawniejszych lat jego istnienia. Jeszcze w epoce kamienia łupanego, gdy ludzkość prowadziła koczowniczy tryb życia budownictwo już raczkowało, aby w przyszłości wydać spektakularne budowle oraz monumenty.

Człowiek pierwotny, gdy prowadził koczowniczy tryb życia musiał posiąść umiejętność szybkiego budowania wytrzymałych prowizorycznych schronień, które musiały przetrwać różne zjawiska atmosferyczne. Poza budową prowizorycznych szałasów raczkowało budownictwo o charakterze sakralnym, stawiano prymitywne świątynie, które bardzo często kończyły się na ułożeniu kamieni w jakiś kształt. Pomimo braku skomplikowanych budowli w epoce kamienia łupanego nie możemy mówić, że człowiek pierwotny wcale nie zajmował się budownictwem. Sytuacja uległa zmianie o sto osiemdziesiąt stopni, gdy zadecydowano o zmianie trybu życia z koczowniczego na osiadły.

Wtedy zaczęły pojawiać się budowle jakie znamy obecnie, na początku oczywiście były to prymitywne konstrukcje budowane z mało wymyślnych materiałów dostępnych wszędzie dookoła. Również budownictwo religijne uległo nagłemu rozwojowi zaczęto, bowiem stawiać świątynie jak zwykłe budynki. Rzadko organizowano obrzędy sakralne pod gołym niebem, natomiast dalej były popularne świątynie pod gołym niebem na przykład w lesie, ten zwyczaj był popularny w plemionach pogańskich, które wyznawały jako bogów siły żywiołów oraz przyrody. Budownictwo ulegało ciągłemu rozwojowi, wprowadzano ciągłe nowinki, które miały na celu ułatwienie stawianie budynków, ale i też miały na celu sprawienie, aby, każda budowla wyglądała jak dzieło sztuki, którym potem można się zachwycać przez dziesiątki, a nawet setki lat. Obecnie dalej wprowadza się nowości do budownictwa jedną z takich innowacji jest system Litebox , który robi furorę w budownictwie.