Wybierz oświetlenie LED i zmniejsz zużycie energii

oświetlenie led

Coraz więcej osób w trosce o środowisko podczas urządzania domu lub mieszkania decyduje się na naturalne materiały i ekonomiczne rozwiązania. Projektanci zachęcają do korzystania z nowoczesnych rozwiązań, które oszczędzają środowisko i nasze portfele.

Podczas urządzania wnętrza warto zrezygnować z tradycyjnego oświetlenia, a zamiast niego zastosować oświetlenie LED. Oświetlenie LED jest wprawdzie wynalazkiem dość nowoczesnym, jednak nic nie stoi na przeszkodzie by zastosować je we wnętrzu pełnym antyków. Na rynku oświetleniowym mamy do wyboru całą masę żarówek LED – możemy przebierać w mocach, kształtach i barwach światła.

ściemniacz led

Zaletą oświetlenia LED jest przede wszystkim niezwykle długa żywotność – jedna dioda LED może pracować nawet kilkadziesiąt tysięcy godzin podczas gdy zwykła, tradycyjna żarówka pracuje około jednego tysiąca godzin. W tradycyjnych żarówkach tylko 5% zużytej energii przeznaczane jest do wytworzenia światła, reszta energii zostaje oddana w postaci ciepła. W nowoczesnym oświetleniu LED na wytworzenie światła zużywany jest dużo większy procent energii. Oświetlenie LED ma dużo większą skuteczność świetlną nie tylko w odniesieniu do tradycyjnych żarówek, ale również w odniesieniu do świetlówek elektrooszczędnych,

Wiele osób przy okazji wyboru oświetlenia LED decyduje się także na zakup ściemniacza. Ściemniacz LED umożliwia użytkownikowi zmiany natężenia światła, co pozwala na łatwe budowanie nastroju w danym pomieszczeniu.Warto zaznaczyć, że oświetlenie LED jest dość drogie w porównaniu do tradycyjnych żarówek, jednak zwraca się ono po pewnym czasie dzięki jego długiej żywotności.