Różne rodzaje tynków

tynki gipsowe Kraków

Staranna i dokładne wykonanie prac tynkarskich ma ogromny wpływ na wygląd domu lub mieszkania. Odpowiednio nałożony tynk może stanowić samodzielne wykończenie ścian lub podłoże pod dalsze prace remontowe, nadaje się też do ozdobnego fakturowania w celu nadania ścianom dekoracyjnej struktury.

Wykonanie prac tynkarskich warto powierzyć firmie, która już od wielu lat cieszy się uznaniem i zaufaniem klientów. Firmie, której zasoby ludzkie i odpowiednie zaplecze sprzętowe pozwalają na wykonywanie nie tylko indywidualnych zleceń, ale i ogromnych przedsięwzięć budowlanych. Warto dowiedzieć się co nieco na temat wykorzystywanych najczęściej tynków.

Tynki cementowo-wapienne

Są bardzo popularnym i często stosowanym rodzajem tynków. Charakteryzują się tworzeniem warstwy odpornej na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne.

Są nakładane w dwóch lub trzech warstwach tworzących dźwiękoszczelną powłokę, znacznie poprawiającą komfort akustyczny pomieszczenia.

Można je samodzielnie przygotować na budowie, jednak znacznie łatwiejsze i szybsze jest skorzystanie z gotowych mieszanek uznanych producentów, wzbogaconych o składniki uszlachetniające.

Tynki cementowo-wapienne mogą tworzyć samodzielne wykończenie ściany lub być jedynie podłożem do dalszych prac remontowych.

Tynki gipsowe

Tworzą elastyczną warstwę o nieco mniejszej odporności na uszkodzenia. Niemniej jednak są bardzo wygodne w nakładaniu, bowiem wymagają nałożenia tylko jednej warstwy. Jej grubość zazwyczaj oscyluje w granicach dwóch centymetrów.

Tynki gipsowe zapewniają doskonałą izolację cieplną, co jest cenne zwłaszcza zimą i pozwala na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie domu.

Ponadto świetnie nadają się do regulacji poziomu wilgotności w pomieszczeniach. Są także bezpieczne – w razie pożaru ograniczają szybkie rozprzestrzenianie się ognia.

Zobacz też: Tynki cementowo-wapienne Kraków | Inside System

roboty ziemne
Dom i ogród

Jak wybrać odpowiednią firmę do rozbiórki budynku?

Planujesz rozbiórkę domu, budynku gospodarczego, stodoły, budynku usługowego lub innego obiektu? W takiej sytuacji na pewno staniesz przed dylematem z usług jakiej firmy skorzystać, aby wyburzanie przebiegło szybko i bezproblemowo. Poniżej podpowiadamy na co w szczególności powinieneś zwrócić uwagę przy planowaniu rozbiórki oraz przy wyborze ekipy do przeprowadzenia prac.

Read More
kostka brukowa
Dom i ogród Ogród

Piękny ogród z wybrukowanymi alejkami

Chyba każdy z nas marzy o pięknym ogrodzie, w którym mógłby zażywać odpoczynku i relaksować się kiedy tylko na to będzie mieć ochotę. O takim ogrodzie, który prócz pięknych skalniaków wyłożony jest granitową kostką brukową, z alejkami, klombami i innymi składowymi które cieszą oko.

Read More
okna drutex Kraków
Dom i ogród

Dobre okna połową sukcesu bezpiecznego domu

Posiadanie własnego mieszkania w dzisiejszych czasach, to ogromny skarb. Dlaczego? Pytanie to może mieć wiele odpowiedzi.

Read More