Zaproś miedź do swojego domu, nie pożałujesz

zastosowanie miedzi we wnętrzach domowych

Słowem wstępu, miedź jest pierwiastkiem chemicznym z grupy metali. Jest to miękki metal szlachetny, o bardzo dobrym przewodnictwie elektrycznym i cieplnym. Miedź razem ze srebrem i złotem ma wiele wspólnych właściwości. Z miedzi wykonuje się wiele rzeczy, które mogą fantastycznie odmienić aranżację Twojego domu. Przykład? Klamki, uchwyty do szafek, baterie miedziane czy już coś większego jak wanny miedziane, umywalki miedziane oraz zlewy miedziane. W mig osiągniesz dzięki nim wyjątkowy design swojej przestrzeni.

Umywalki czy wanny miedziane to super rozwiązanie do łazienek

Łazienka wchodzi w skład lokalu mieszkalnego, jak i stanowi niezbędny element każdego miejsca publicznego. Łazienka jest pomieszczeniem o charakterze sanitarnym i służy do wykonywania czynności, które są związane z utrzymaniem higieny osobistej. Jest ona pomieszczeniem, w którym można się umyć, albo wykąpać w wannie, albo też wziąć prysznic w kabinie prysznicowej. Warto nadmienić, że wanny miedziane to chyba najlepszy sposób na relaksującą kąpiel. W pomieszczeniu tym znajduje się także umywalka służąca do mycia rąk, zębów i twarzy. Stawiając w aranżacji na umywalki miedziane otrzymamy piękną i łatwą w czyszczeniu umywalkę. Obok wanny, pod prysznicem czy na umywalce obecne są baterie, z których płynie woda. Baterie miedziane to gwarancja długiej żywotności i niepowtarzalnego wyglądu. Łazienka to także nierzadko toaleta, choć ta bywa również nieraz oddzielnym pomieszczeniem. W łazience najczęściej stoi również pralka i kosz na pranie. Łazienki, a zwłaszcza te znajdujące się w mieszkaniach w bloku nie mają dużej powierzchni. Natomiast te znajdujące się w domach wolnostojących mają różną wielkość. I najczęściej są spore a czasem nawet tak duże, że z powodzeniem można nazwać je pokojami kąpielowymi.

Zlewy i baterie miedziane odmienią z kolei wszystkie kuchnie

We wnętrzach kuchennych idealnie odnajdują się takie produkty robione z miedzi jak baterie miedziane, zlewy miedziane czy też okapy, klamki i uchwyty oraz nawet korki miedziane. Niepozorne akcesoria są gotowe znacznie zmieniać wygląd tych pomieszczeń. Powodować, że nagle nabierają one dużej klasy i stają się bardzo efektowne i stylowe. Rozmyślając nad zakupem wszystkich tych towarów, należy jednak wystrzegać się takich, które z miedzią mają niewiele wspólnego lub ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Oczywiście porządne produkty odlewane z miedzi będą swoje kosztować, ale są warte wydanych na nie pieniędzy. Będą służyć wiele lat, a przy tym będą piękne i niezawodne.

projektowanie wnetrz domu
Wyposażenie

Architektura wnętrz – dowiedz się więcej

Na wstępie warto zastanowić się nad pytaniem, czym tak dokładnie jest architektura? Architekturą nazywa się ogół wszystkich obiektów zbudowanych przez człowieka. Przed architekturą stoi jedno zasadnicze zadanie. Jej celem jest zaspokojenie potrzeb osobistych ludzi, czyli potrzeb materialnych i duchowych oraz potrzeb społecznych. Architektura wnętrz natomiast określa i kształtuje przestrzeń w budynkach – nie tylko tą […]

Read More
obraz na szkle
Dom i ogród Wyposażenie

Oryginalne ozdoby do wnętrz

Znalezienie odpowiedniego prezentu niemalże w każdym przypadku okazuje się zadaniem sporo trudniejszym, niż sobie to wyobrażamy. Dobrze dobrany upominek to taki, który przypadnie do gustu danej osobie, nie będzie powtarzalny i banalny, ale przede wszystkim doskonale pokaże nasze uczucia w stosunku do obdarowanego czy obdarowanej.

Read More
profile do taśm led
Dom i ogród Wyposażenie

Wszystko o profilach LED

Na pewno interesuje nas ogólny wygląd naszego domu. Chcemy, by był on jak najpiękniejszy i jednocześnie na tyle funkcjonalny, aby przyjemnie nam się w nim żyło. Chcąc to wszystko osiągnąć, sami musimy jak najlepiej go wyposażyć, dbając przy okazji o wygląd poszczególnych pomieszczeń domowych. By je uzupełnić czymś ciekawym, możemy wybrać dla domu różnorodne profile […]

Read More