Jak wybrać odpowiednią firmę do rozbiórki budynku?

roboty ziemne

Planujesz rozbiórkę domu, budynku gospodarczego, stodoły, budynku usługowego lub innego obiektu? W takiej sytuacji na pewno staniesz przed dylematem z usług jakiej firmy skorzystać, aby wyburzanie przebiegło szybko i bezproblemowo. Poniżej podpowiadamy na co w szczególności powinieneś zwrócić uwagę przy planowaniu rozbiórki oraz przy wyborze ekipy do przeprowadzenia prac.

Na początek – formalności

Przed zatrudnieniem wykonawcy do rozbiórki budynku musimy dopełnić formalności i zgłosić ją do odpowiedniego urzędu lub złożyć wniosek o pozwolenie. W innym przypadku wyburzenie obiektu zostanie potraktowane jako samowola budowlana. Na podstawie zgłoszenia możemy przystąpić do rozpoczęcia prac rozbiórkowych w obiektach, które posiadają mniej niż 8 metrów wysokości, są oddalone od działki minimum tyle metrów ile wynosi ich połowa wysokości, nie są wpisane do rejestru zabytków ani nie są objęte ochroną konserwatorską , a także ich wyburzanie nie wpłynie negatywnie na środowisko. W pozostałych przypadkach konieczne jest uzyskanie pozwolenia na rozbiórkę obiektu.

POLECAMY: rozbiórka budynków, roboty ziemne Kraków – Wykopy.Litbud.pl

Wybór wykonawcy

Jeżeli posiadamy już skompletowaną dokumentację i pozwolenie na rozbiórkę budynku, kolejnym krokiem jest znalezienie odpowiedniego wykonawcy. Profesjonalna ekipa specjalizująca się w tego typu robotach dysponuje przede wszystkim sprzętem, urządzeniami i zapleczem technicznym. Doświadczona firma zapewni nam bezpieczeństwo, porządek na placu budowy, pozwoli przeprowadzić cały proces zgodnie z przepisami prawnymi i beż żadnych zakłóceń, a także z pewnością unikniemy negatywnych niespodzianek, dzięki czemu zaoszczędzimy pieniądze i czas oraz uchronimy się przed nadmiernym stresem. Wykonawcę, który przeprowadzi rozbiórkę i roboty ziemne z nią związane możemy bez problemu znaleźć w Internecie. Czym się jednak kierować przy wyborze odpowiedniej firmy? Po pierwsze warto sprawdzić doświadczenie, referencje oraz znajomość prawa budowlanego przez daną ekipę. Następnie warto się zorientować czy firma posiada specjalistyczny sprzęt oraz potrzebne umiejętności. Powinniśmy również porównać koszty, czas realizacji oraz opinie na temat przynajmniej kilku konkurencyjnych firm.

Koszty

Koszty rozbiórki budynku są zróżnicowane w różnych rejonach kraju, a także uzależnione od różnych czynników, takich jak na przykład: wielkość budynku czy materiał z jakiego jest on wykonany. Należy pamiętać, że nie zawsze warto kierować się najniższą ceną usługi, powinniśmy postawić przede wszystkim na jakość robót i ich bezpieczeństwo.

kostka brukowa
Dom i ogród Ogród

Piękny ogród z wybrukowanymi alejkami

Chyba każdy z nas marzy o pięknym ogrodzie, w którym mógłby zażywać odpoczynku i relaksować się kiedy tylko na to będzie mieć ochotę. O takim ogrodzie, który prócz pięknych skalniaków wyłożony jest granitową kostką brukową, z alejkami, klombami i innymi składowymi które cieszą oko.

Read More
okna drutex Kraków
Dom i ogród

Dobre okna połową sukcesu bezpiecznego domu

Posiadanie własnego mieszkania w dzisiejszych czasach, to ogromny skarb. Dlaczego? Pytanie to może mieć wiele odpowiedzi.

Read More
kokon-niemowlecy-senna-sowka
Dom i ogród Dzieci

Kokon dla niemowlaka czy różek?

Po urodzeniu maluszka, każdy zastanawia się, jakie są potrzebne niezbędne gadżety do opieki nad nim. Kokon dla niemowlaka jest jednym z takich rzeczy, które mogą nam się bardzo przydać w pierwszych miesiącach życia. Rożek dla niemowlaka jest także świetnym pomysłem, z uwagi na to, że możemy w nim nosić maleńkiego człowieka.

Read More