Podwyżki artykułów budowlanych

beton ogniotrwały

Od stycznia tego roku poszły w górę ceny artykułów z różnych branż. O średnio 10 % podrożały artykuły spożywcze, przede wszystkim czekolady i produkty czekolado podobne. Wkrótce mają jeszcze podrożeć kosmetyki.
Poszybowały w górę również artykuły budowlane.
Np za beton ogniotrwały zapłacimy średnio prawie 15 % niż w roku ubiegłym. Ta podwyżka cen wynika z tego, że nie sprowadzamy już tego artykułu zza naszych wschodnich granic, tak jak to robiliśmy od dziesięcioleci. Spadła więc konkurencja wśród firm zajmujących się produkcją tego tworzywa, a więc wzrosły ceny.
Więcej zapłacimy również za płyty ognioodporne. To ze względu na czasowe zamknięcie 2 zakładów na Pomorzu, które zajmowały się ich wyrobem. Zakłady nie spełniały norm BHP i ich właściciele dostali określony czas na przystosowanie budynków do istniejących przepisów.
Kolejnym artykułem, który podrożał jest włókno ceramiczne. Spowodowane jest to skokiem cen surowca, z którego to włókno jest produkowane. Cena surowca poszła w górę ze względu na rosnące koszta jego eksploatacji.
Rosnące ceny to coś zupełnie normalnego w dobie dzisiejszego kryzysu. W ten sposób przedsiębiorstwa i firmy chcą nadgonić spadek obrotów, który przytrafił im się w ostatnich latach. Na szczęście nie jest to nieodwracalna tendencja. W niektórych państwach Europy zachodniej już jest zauważalny spadek cen niektórych towarów i usług. Za kilka lat zapewne doświadczymy go i w Polsce.

roboty ziemne
Dom i ogród

Jak wybrać odpowiednią firmę do rozbiórki budynku?

Planujesz rozbiórkę domu, budynku gospodarczego, stodoły, budynku usługowego lub innego obiektu? W takiej sytuacji na pewno staniesz przed dylematem z usług jakiej firmy skorzystać, aby wyburzanie przebiegło szybko i bezproblemowo. Poniżej podpowiadamy na co w szczególności powinieneś zwrócić uwagę przy planowaniu rozbiórki oraz przy wyborze ekipy do przeprowadzenia prac.

Read More
kostka brukowa
Dom i ogród Ogród

Piękny ogród z wybrukowanymi alejkami

Chyba każdy z nas marzy o pięknym ogrodzie, w którym mógłby zażywać odpoczynku i relaksować się kiedy tylko na to będzie mieć ochotę. O takim ogrodzie, który prócz pięknych skalniaków wyłożony jest granitową kostką brukową, z alejkami, klombami i innymi składowymi które cieszą oko.

Read More
okna drutex Kraków
Dom i ogród

Dobre okna połową sukcesu bezpiecznego domu

Posiadanie własnego mieszkania w dzisiejszych czasach, to ogromny skarb. Dlaczego? Pytanie to może mieć wiele odpowiedzi.

Read More