Rodzaje ram do obrazów dostępnych w Nielsen polska

ramki drewniane

Dzisiaj na rynku dostępnych jest wiele ram do obrazów, wykonywanych z różnych materiałów. Jednakże, najczęściej dzieli się ramy na dwa rodzaje, wykonane z metalu oraz z drewna. Inne materiał są bowiem wykorzystywane bardzo rzadko.

Ramki drewniane

Wydaje się, że za najpopularniejsze trzeba uznać dzisiaj drewniane ramy do obrazów. Chodzi tutaj zarówno o duże ramy, na obrazy o większych wymiarach, jak i o niewielkie ramki drewniane na zdjęcia. Skąd popularność drewna? Wydaje się, że jest ona spowodowana kilkoma czynnikami.

Przede wszystkim, ramy do obrazów wykonane z drewna są bardzo stylowe. Niewątpliwie sprawiają one, że pomieszczenie wygląda bardziej szykownie. Warto też zauważyć, że różnorodność ram drewnianych jest ogromna. Dlatego też, można dobrać ramę o dowolnym odcieniu. Miedzy innymi dzięki temu są to bardzo uniwersalne ramy do obrazów, które umieścić można w zasadzie w każdym pomieszczeniu. Najlepiej oczywiście sprawdzają się we wnętrzach bardziej klasycznych, w których obecnych jest sporo elementów drewnianych, jednak w nowoczesnych, surowych wnętrzach także często nieźle się sprawdzają.

Ramy metalowe – czy to dobry wybór?

Jak już wspomniano, alternatywą dla ram drewnianych są metalowe ramy do obrazów. Jak na razie są one nieco rzadziej stosowane, jednak również mają wielu swoich zwolenników. przede wszystkim wyglądają z pewnością bardzo nowocześnie. Stąd też są one wybierane częściej od ram drewnianych jeśli chodzi o pomieszczenia wykonane w nowoczesnym stylu.

Uwagę zwraca również duża wytrzymałość tego rodzaju ram. Wydaje się, że przeważnie jest ona nawet większa od wytrzymałości ram drewnianych. Rozbicie, czy ułamanie ramy metalowej jest przecież wręcz niemożliwe.

Poznaj najlepsze Ramy do obrazów oraz zamki drewniane | Nielsen Polska

roboty ziemne
Dom i ogród

Jak wybrać odpowiednią firmę do rozbiórki budynku?

Planujesz rozbiórkę domu, budynku gospodarczego, stodoły, budynku usługowego lub innego obiektu? W takiej sytuacji na pewno staniesz przed dylematem z usług jakiej firmy skorzystać, aby wyburzanie przebiegło szybko i bezproblemowo. Poniżej podpowiadamy na co w szczególności powinieneś zwrócić uwagę przy planowaniu rozbiórki oraz przy wyborze ekipy do przeprowadzenia prac.

Read More
kostka brukowa
Dom i ogród Ogród

Piękny ogród z wybrukowanymi alejkami

Chyba każdy z nas marzy o pięknym ogrodzie, w którym mógłby zażywać odpoczynku i relaksować się kiedy tylko na to będzie mieć ochotę. O takim ogrodzie, który prócz pięknych skalniaków wyłożony jest granitową kostką brukową, z alejkami, klombami i innymi składowymi które cieszą oko.

Read More
okna drutex Kraków
Dom i ogród

Dobre okna połową sukcesu bezpiecznego domu

Posiadanie własnego mieszkania w dzisiejszych czasach, to ogromny skarb. Dlaczego? Pytanie to może mieć wiele odpowiedzi.

Read More