Naturalny, dobry cukier

cukier

cukierNajwiększym nałogiem dzisiejszego świata, oprócz powszechnie znanych używek, jest cukier. Batoniki, słodkie napoje, różnego rodzaju desery i przekąski są dla niektórych osób nieodłącznym składnikiem codziennej diety. To szybki zastrzyk energii, który działa od razu po spożyciu i stanowi rodzaj paliwa, którym usiłujemy zmusić swój organizm do pracy. Niestety cukier pochodzący z tego typu produktów jest tylko krótkotrwałym sposobem na podładowanie baterii.

Znużenie senność, brak sił i apatia są częstymi sygnałami spadku poziomu cukru we krwi. Właśnie wtedy sięgamy po słodką przekąskę, ale czasami robimy to z przyzwyczajenia. Takie zachowanie przyzwyczaja nasz mózg i organizm, do tego, że stale dostarczamy mu węglowodanów. Kiedy nagle odcinamy ich dopływ – czujemy się źle. Są to objawy podobne do uzależnienia, można jednak walczyć z tymi złymi nawykami bez dużych wyrzeczeń.

Szczególnie powinniśmy uważać na to, co jedzą dzieci – nadmiar cukru może spowodować nie tylko próchnice i psucie się zębów, ale poważniejsze schorzenia np. cukrzycę. Oczywiście rezygnacja ze słodkości często graniczy z cudem, dlatego można stosować wartościowsze zamienniki. Nasz serwis obiadowy powinien służyć również do podawania deserów takich jak słodkie owoce – banany, mango, truskawki czy maliny. Oprócz fruktozy – cukru owocowego, zawierają również witaminy. Możemy od czasu do czasu pozwolić sobie na lody. Najlepiej sporządzone na sposób domowy.

Kiedy przyrządzamy je sami, mamy pewność, że składniki są świeże i pełnowartościowe. Lody w sklepowych zamrażalnikach często tworzone są ze sproszkowanych jaj i mleka. W domu, nasze dziecko i my, możemy cieszyć się tym świeżym deserem. Tym bardziej, że nie zawiera sztucznych barwników i przede wszystkim jest dużo smaczniejszy. Cukier powinien stanowić tylko niewielką część naszej diety – nie rezygnujmy z niego całkowicie, ale pamiętajmy, że nadmiar może nam zaszkodzić!

kostka brukowa
Dom i ogród Ogród

Piękny ogród z wybrukowanymi alejkami

Chyba każdy z nas marzy o pięknym ogrodzie, w którym mógłby zażywać odpoczynku i relaksować się kiedy tylko na to będzie mieć ochotę. O takim ogrodzie, który prócz pięknych skalniaków wyłożony jest granitową kostką brukową, z alejkami, klombami i innymi składowymi które cieszą oko.

Read More
okna drutex Kraków
Dom i ogród

Dobre okna połową sukcesu bezpiecznego domu

Posiadanie własnego mieszkania w dzisiejszych czasach, to ogromny skarb. Dlaczego? Pytanie to może mieć wiele odpowiedzi.

Read More
kokon-niemowlecy-senna-sowka
Dom i ogród Dzieci

Kokon dla niemowlaka czy różek?

Po urodzeniu maluszka, każdy zastanawia się, jakie są potrzebne niezbędne gadżety do opieki nad nim. Kokon dla niemowlaka jest jednym z takich rzeczy, które mogą nam się bardzo przydać w pierwszych miesiącach życia. Rożek dla niemowlaka jest także świetnym pomysłem, z uwagi na to, że możemy w nim nosić maleńkiego człowieka.

Read More