Napoje promocyjne – strategia budowy wizerunku

napoje reklamowe

Kiedy zaczyna się budowanie wizerunku w oczach kontrahenta/klienta przybyłego na organizowane przez nas spotkanie biznesowe? Właściwa odpowiedź na to pytanie brzmi: od pierwszej chwili, w której kontrahent/klient przekroczy próg budynku (!). Tym samym właśnie od tej chwili powinniśmy dopiąć wszelkich starań, aby nasz wizerunek był jak najlepszy.

Nie każdy przedsiębiorca wie, jak wiele można „ugrać” napojami, jednak rzeczywiście – zasada „przez żołądek do serca” dotyczy nie tylko miłości, ale i właśnie biznesu. Po uprzejmy przywitaniu powinniśmy więc podjąć naszego gościa napojem. Na stole powinny znaleźć się:
– herbata/kawa (oczywiście podane w porcelanie!);
– napoje promocyjne (np. izotoniczne, soki itd.) z logo naszej firmy (oczywiście podane w zamkniętych butelkach, z których można przelać płyn do również podanych szklanek). Dzięki temu już od pierwszych chwil spotkania będziemy budować swój pozytywny wizerunek.

Wspomniane napoje promocyjne zasługują na szczególną uwagę. Przedsiębiorcy korzystają z nich bowiem coraz częściej – nie tylko w trakcie spotkań biznesowych z pojedynczym kontrahentem/klientem, ale także podczas różnych imprez firmowych, spotkań służbowych itd. Sprawdzają się one doskonale jako napój na czas spotkania, ale także jako prezent do domu dla gościa – ważne tylko, żeby były smaczne (a to nie jest oczywiste, bo wielu producentów nie dba o ten aspekt swoich produktów – ma się wrażenie, że najważniejsza jest tylko etykieta).

Wracając jeszcze do spotkania biznesowego z kontrahentem/klientem, pamiętajmy również, że – poza samym faktem podania napojów – konieczne jest zachowanie wszystkich zasad savoir-vivre. Noże i widelce powinny być po właściwych stronach, kawy nie należy pić z łyżeczką w filiżance itd.

Zobacz też: Napoje promocyjne | Oh-Drink

słodycze reklamowe
Biznes i ekonomia

Jak w atrakcyjnej formie zareklamować naszą firmę lub produkt?

Żartuje się, że cykl życiowy każdej ulotki reklamowej jest bardzo krótki. Trwa on zwykle dokładnie tyle, ile trwa nasza droga do najbliższego kosza na śmieci. Statystyki dla reklamodawców są zatrważające.

Read More
transport zwłok i trumien z zagranicy
Biznes i ekonomia Firmy Transport i spedycja

Wsparcie w ciężkich chwilach

Utrata osoby bliskiej to czas niesamowicie ciężki dla całej rodziny i znajomych. W takich momentach ostatnie o czym się myśli to sprawy organizacyjne. Jednakże rzeczywistość rządzi się swoimi własnymi prawami i niektórych rzeczy nie można odłożyć na później.

Read More
restauracja włoska Kraków
Biznes i ekonomia Przemysł

Bankiet wśród włoskich win

Firmy bardzo często wyprawiają różnego rodzaju przyjęcia. Okazji do tego jest wiele, czasem to sposób na przyciągnięcie nowych kontrahentów, częściej to po prostu sposób na to, aby podziękować pracownikom za udany projekt, który przyniósł przedsiębiorstwu duże korzyści. Organizacja takiego bankietu nie jest szczególnie trudna, o ile część zadań przekażemy odpowiedzialnej firmie, która takową uroczystość urządzi, […]

Read More