Księgowa – jakiej warto zaufać?

księgowa szyta na miaręProwadzenie własnego biznesu wymaga poświęcenia mu bardzo dużo własnego czasu, często niestety kosztem rodziny. Na głowie jest przecież wiele spraw, od dostaw towarów, szukania nowych klientów czy kontrahentów aż po księgowość firmy. Dlatego warto część z tych obowiązków powierzyć innym osobom, a jedną z nich będzie oczywiście odpowiednia księgowa.

Mówi się że taka osoba to podstawa każdego biznesu, mózg odpowiedzialny za prawidłowe działanie wszystkich elementów przedsiębiorstwa. Właściwy jej dobór to z pewnością kluczowa sprawa gdyż jest ona pewnego rodzaju łącznikiem pomiędzy firmą a instytucjami takimi jak Urząd Skarbowy czy ZUS. Na co zwracać uwagę szukając odpowiedniej osoby, która poprowadzi dla nas księgowość?

Trzeba tutaj przede wszystkim poszukiwać osób, które oprócz stosownego wykształcenia kierunkowego, ekonomicznego lub bankowego, mogą poszczycić się również odpowiednio długim doświadczeniem zawodowym i wieloma latami praktyki w zawodzie. Oczywiście księgowa godna naszego zaufania musi również być na bieżąco z wszystkimi obowiązującymi przepisami, a także nieustannie pogłębiać i rozwijać swoją wiedzę jeśli chodzi o księgowość reagując na wszelkie zmiany zachodzące w tej dziedzinie.

Wszystko to daje nam swego rodzaju gwarancję, że księgowość naszej firmy będzie prowadzona prawidłowo, a to z kolei pozwoli uniknąć błędów i związanych z nimi poważnych konsekwencji finansowych (na przykład w postaci kar od US). Jeśli jednak jakieś nieprawidłowości się zdarzą, to ewentualne kary powinny zostać pokryte z obowiązkowego ubezpieczenia OC z tytułu prowadzonej działalności, które powinna posiadać każda profesjonalna księgowa.

Masz działalność w mieście Kraków i szukasz księgowej, która poprowadzi dla Ciebie księgowość? Sprawdź koniecznie – http://www.talented.pl/ – Talented!