Krzewy róż i ich podział

różowe róże pnące

Krzewy róż ogrodowych można podzielić na kilka charakterystycznych grup ze względu na możliwość ich zastosowania. Nie w każdym jednak sklepie ich oferta będzie satysfakcjonująco rozbudowana. Poszukując ciekawych i nietypowych propozycji, warto sprawdzić dostępne sadzonki róż w ogrodniczych gospodarstwach, które zajmują się produkcją róż. Są to tak zwane szkółki róż, a asortyment w nich potrafi powalić z nóg. Tak duży wybór tych kwiatów oferują swoim klientom.

Najpopularniejsze sadzonki róż

Szkółka róż nie dość, że gwarantuje urozmaicony wybór krzewów róż, to tym samym sadzonki róż są tam najlepszej jakości. W szkółkach działających w całej Polsce można znaleźć między innymi takie rodzaje jak:
róże pnące
– róże parkowe
– róże okrywowe
– róże miniaturowe
– róże rabatowe
– róże nostalgiczne

Charakterystyka krzewów cieszących się zainteresowaniem

Chcąc krótko je scharakteryzować trzeba napisać, że róże pnące, jak wskazuje nazwa wspinają się po różnych konstrukcjach. Są pnączami pozornymi nie posiadającymi organów czepnych, dzięki którym mogłyby się chwycić podpór, dlatego też wykorzystują kolce. Róże parkowe są natomiast grupą gęstych, wysokich, stojących krzewów, które nadają się na punkty centralne ogrodu, jak i również na żywopłoty.

Popularne w naszym kraju róże okrywowe z kolei pełnią funkcję maskującą i znakomicie zakrywają teren. Róże miniaturowe zaś to dobry wybór dla osób, nie posiadających dużej przestrzeni w ogrodzie lub chcących zapełnić mała przestrzeń. Róże rabatowe natomiast kwitną niezwykle obficie i mogą pełnić rolę wypełnienia rabat oraz obwódki ścieżek. Ostatnie z wymienionych, czyli róże nostalgiczne charakteryzują się niecodziennym pokrojem i barwą kwiatów. Mają zazwyczaj bardzo intensywny zapach oraz obfite kwitnienie.

Sadzonki róż, z których rozwijają się piękne kwitnące i pachnące krzewy, pozwalają stwarzać w ogrodzie wyjątkową przestrzeń, wypełnioną właśnie ładnym zapachem świeżych kwiatów oraz zachwycającą szlachetną formę tych, bądź co bądź, niezwykłych roślin.

kostka brukowa
Dom i ogród Ogród

Piękny ogród z wybrukowanymi alejkami

Chyba każdy z nas marzy o pięknym ogrodzie, w którym mógłby zażywać odpoczynku i relaksować się kiedy tylko na to będzie mieć ochotę. O takim ogrodzie, który prócz pięknych skalniaków wyłożony jest granitową kostką brukową, z alejkami, klombami i innymi składowymi które cieszą oko.

Read More